لوگو دکتر سوزان پیروان

بهترین متخصص زنان در ونک

مهم است که یک متخصص زنان پیدا کنید که بتواند شما را به خوبی درک کند و به شما کمک کند تا نگرانی های سلامتی خود را حل کنید. از دوره های دردناک قاعدگی گرفته تا مسائل مربوط به دستگاه تناسلی، می توانید همه این ها و خیلی بیماری های بیشتر را با متخصص زنان خود در میان بگذارید. حتی اگر فکر می کنید سالم هستید، انجام معاینات معمول برای سلامت باروری بهینه مهم است. با در این مقاله همراه باشید تا به معرفی و بررسی ویزگی های بهترین متخصص زنان در ونک بپردازیم

بهترین متخصص زنان در ونک

ویژگی های بهترین متخصص زنان در ونک

برای اینکه بتوانید بهترین متخصص زنان و زایمان را در ونک انتخاب کنید باید به وِزگی های پزشک بسیار دقت کنید. یک متخصص زنان خوب در ونک علاوه بر اینکه دارای مدارک علمی و معتبر است دارای دانش و تجربه بالا کاری است. همچنین بهترین متخصص زنان کسی است که بتوان به او اعتماد کرد و به راحتی بتوان در مورد تمامی مشکلات صحبت کرد.

در ادامه به بررسی چند ویژگی برای انتخاب متخصص زنان خوب در ونک را بررسی می نماییم:

مدارک و گواهینامه های معتبر

  اولین و مهمترین چیز برای یافتن بهترین متخصص زنان و زایمان، بررسی سوابق کاری و تحصیلی آن ها است.  در راستای پیدا کردن بهترین متخصص زنان و زایمان در ونک وقت خود را صرف کنید و در مورد مدارک، تجربه و مهارت ها،مدارک و… متخصص زنان تحقیق کنید.

رفتار خوب و دوستانه

  اگر بهترین متخصص زنان در ونک دارای ویژگی های اخلاقی خوب و دوستانه باشد، با او احساس راحتی می کنید و می توانید مشکلات خود را با او در میان بگذارید. شخصیت قابل دسترسی و نگرش پاسخگو بسیار مهم است. پزشک باید برای ارتباط دو طرفه باز باشد و آماده پاسخگویی به هر سوالی باشد.

رزومه خوب 

قبل از رزرو نوبت، رزومه های متخصص زنان در تهران را بررسی کنید. به تعداد و جدید بودن میزان بیمار ها و رضایت آن ها از درمان توجه کنید. شما می خواهید یک متخصص زنان و زایمان خوب در ونک پیدا کنید که دارای رتیه و تجربه بالا باشد. اگر آنها رتبه های پایینی داشته باشند،  ممکن است متخصص زنان و زایمان مناسب شما نباشد.

کیفیت بیمارستان 

 اگر برای یافتن بهترین پزشک متخصص زنان و زایمان در ونک وقت می گذارید، می توانید کیفیت بیمارستان پزشک خود را نیز بررسی کنید. به دنبال یک بیمارستان با رتبه برتر در منطقه خود باشید. اگر باردار هستید، ممکن است بخواهید به دنبال بیمارستانی باشید که نزدیکتر به خانه باشد.

تجربه کافی 

اگر مشکل پیچیده زنان و زایمان دارید یا بارداری پرخطری دارید، ممکن است به یک متخصص زنان و زایمان خوب در ونک و با تجربه نیاز داشته باشید. شما می توانید تحقیقات خود را در مورد تخصص و علایق دکتر انجام دهید. او ممکن است دانش بیشتری در زمینه زنان و زایمان داشته باشد و دیگران در زمینه زنان تجربه بیشتری داشته باشند.

ارزش ها و باورهای مشابه

 بهترین متخصص زنان و زایمان در ونک به شما در مورد موضوعاتی مانند بارداری و پیشگیری از بارداری توصیه می کند، بنابراین از همان ابتدا در مورد نظرات آنها در مورد این مسائل مطلع شوید. مطمئن شوید که هر دوی شما دیدگاه های مشترک را برای برقراری ارتباط آزادانه به اشتراک می گذارید.

تفاوت متخصص زنان و ماما چیست؟

در گذشته زایمان بدست ماما یا قابله ها صورت میگرفت، اما امروزه این کار با مهارت های پیشرفته و ریسک خیلی پایین، توسط متخصصین زنان و زایمان انجام می‌شود. در حقیقت ماما متخصص بهداشت و درمان زنان است و کار اصلی آن حفظ سلامت مادر و نوزاد می باشد اما جراح زنان، علاوه بر انواع زایمان و درمان نازایی و همچنین راه های مراقبت از بارداری های پرخطر به بیماری های مربوط به دستگاه تناسلی زنان نیز می‌پردازد.

آشنایی بیشتر با وظایف بهترین متخصص زنان

بهترین متخصص زنان شرایط مختلف پزشکی را که بر سلامت زنان تاثیر می‌گذارد، تشخیص داده و با بهترین و پیشرفته ترین روش درمان می‌کند. به طور کلی وظایف متخصص زنان، شناخت و نظارت انواع بیماری زنان و ارائه پشتیبانی پزشکی از زنان باردار می باشد. برخی از خدمات متخصص زنان و زایمان شامل موارد زیر می باشد:

 • بارداری

یک متخصص زنان خوب با هدف اصلی از مراقبت های دوران بارداری به دنیا آمدن نوزادی سالم همراه با حفظ سلامتی مادر است وظایف خود را انجام می دهد. بارداری در بعضی افراد بی دردسر وبدون مشکل پیش می رود اما گاهی برخی خانم ها دچار مشکلات فراوانی در تمام  دوران حاملگی خود می ‌شوند. تشخیص زمان دقیق زایمان، بررسی های دقیق مربوط به بارداری زودرس، عوارض بارداری، مسمومیت های بارداری و ارزیابی سلامت مادر و جنین، مراقبت های احتمالی برای پیشگیری از مرگ جنین و بسیاری موارد دیگر از وظایف اصلی بهترین متخصص زنان بشمار می‌رود.

 • درمان ناباروری

گاهی مشکلات ناباروری شانس داشتن فرزند را از بانوان سلب می‌کند. درمان ناباروری یا نازایی راه های گوناگونی دارد که ابتدا بهترین متخصص زنان از آسان ترین و راحترین روش ها استفاده میکند و در صورت عدم نتیجه گیری و رضایت از روش های سنگین تر استفاده می‌کند.

 • بیماری های زنان

از شایع  ترین بیماری میان بانوان میتوان به اختلالات سندروم تخمدان پلی کیستیک اشاره کرد که با علائمی مانند اختلال تخمک گذاری، تستوسترون بالا و سونوگرافی از تخمدان مشخص میشود. معمولا خانم هایی که با این مشکل مواجه می‌ شوند ابتدا برای درمان قاعدگی های نامنظم خود به دکتر زنان مراجعه می‌کنند. همچنین بانوان برای درمان سرطان های رحم ودهانه رحم، تخمدان و پستان نیز به دکتر متخصص زنان مراجعه میکنند.

 • انجام جراحی های زیبایی و ترمیمی زنان

انجام جراحی های زیبایی زنان شامل لابیاپلاستی، تنگ کردن واژن، جوانسازی و سفید کردن واژن و…

 • برخی دیگر از وظایف متخصص زنان
 • ارائه مراقبت های بعد از زایمان
 • انجام سزارین، زایمان طبیعی
 • بارداری خارج رحمی
 • تعیین جنسیت نوزاد
 • انجام آزمایشات تشخیصی مختلف بر روی بیماران، از جمله پاپ اسمیر، تست STD ، آزمایش خون با مشخصات هورمون، کولپوسکوپی و بیوپسی آندومتر
 • توضیح نتایج آزمایشات، تشخیص و گزینه های درمانی برای بیماران
 • انجام جراحی های زنان مانند جراحی های سرویکس، لاپاراسکوپی لگن ، کورتاژها ، خارج کردن فیبروم های رحمی و هیسترکتومی

چرا باید به بهترین متخصص زنان مراجعه کنیم؟

بسیاری از خانم ها در طول زندگی شان از دوران بلوغ تا زمان یائسگی، دچار اختلال در عادت ماهانه خود می شوند و از آنجایی که اختلالات قاعدگی، همواره به دلایل پیچیده پزشکی رخ می دهد، اگراین مشکل را درمان نکنند، درآینده دچار مشکلات جدی تری خواهند شد.

دردها و عفونت های زنانه در ناحیه رحم، واژن، تخمدان ها و پستان ها در پی علت های مختلفی بروز پیدا می کنند و در تمامی این موارد پزشک متخصص علت این مشکلات را برای آغاز درمان بررسی میکند. به طور کلی بسیار مهم است که بانوان با مشاهده کوچک ترین تغییرات در بدنشان هر چه سریعتر به پزشک مراجعه کنند.

علل مراجعه به بهترین متخصص زنان در ونک

متخصص زنان می تواند به رفع انواع مشکلاتی که در ناحیه تناسلی زنان و حتی پستان آن ها بوجود می آید، بپردازد. به طور کلی عللی که می تواند خانم ها را به سوی انتخاب بهترین متخصص زنان در ونک هدایت نماید، به شرح زیر است:

 • درمان ناباروری
 • اقدام به بارداری
 • مراقبت های قبل از بارداری
 • مراقبت های حین بارداری
 • چکاپ دوره ای
 • زایمان طبیعی و سزارین
 • مشکلات مربوط به دوران قاعدگی
 • اختلالات رحمی
 • بیماری های واژینال
 • جراحی های واژینال
 • درمان انواع سرطان های مربوط به زنان

چگونه بهترین متخصص زنان در ونک را انتخاب کنیم؟

برای انتخاب بهترین متخصص زنان در ونک می توانیم از منابع مختلفی کمک بگیریم.

دوستان و آشنایان

در قدم اول می توانید شخصی از دوستان یا آشنایان را پیدا کنید که به متخصص زنان مراجعه کرده است و از آن ها در راستای انتخاب بهترین متخصص زنان و زایمان کمک بگیریم.

شبکه های اجتماعی

همچنین جهت انتخاب متخصص زنان و زایمان خوب در ونک می توانید لیست متخصصین مورد نظر خود را تهیه کنید و صفحات آن ها در شبکه های اجتماعی را دنبال کنید تا از میزان رضایت بیمار ها و تجربه و مهارت متخصص آگاه شوید

انجمن های گفتگو

در انجمن های گفتگو مختلف می توان با به اشتراک گذاشتن نظرات دیگران بهترین متخصص زنان را انتخاب نمود. در این انجمن ها افراد مختلف تجربه خود را از متخصصی که به آن مراجعه کرده اند به اشتراک می گذارند.

دکتر سوزان پیروان بهترین متخصص زنان در ونک

سخن پایانی

در نهایت توصیه می شود برای انتخاب بهترین متخصص زنان علاوه بر در نظر گرفتن مدارک و بار علمی پزشک، میزان رضایت بیمار ها از درمان و تجربه و مهارت بهترین متخصص زنان در ونک را نیز در نظر بگیرید. دکتر سوزان پیروان یکی از بهترین متخصص ها زنان، زایمان ناباروری است که در منطقه ونک تهران مشغول به خدمات رسانی به بیماران خود است.

بیشتر بخوانید=> بهترین متخصص ناباروری در تهران

لوگو دکتر سوزان پیروان

دکتر سوزان پیروان

جراح و متخصص زنان درمان‌های فوق تخصصی ناباروری
ایشان در سال ۱۳۷۴ از دانشگاه بهشتی با رتبه دوم برد کشوری فارغ التحصیل شدند. دکتر پیروان در سال ۱۳۸۱ دوره ی تکمیلی نازایی در پژوهشگاه رویان گذراندند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × پنج =

فهرست محتوا