لوگو دکتر سوزان پیروان

بهترین دکتر برای آی یو آی در تهران

معرفی بهترین دکتر برای آی یو آی در تهران مختص زوجینی می باشد که مشکل نازایی دارند و می خواهند با مراجعه به  بهترین دکتر برای آی یو آی جهت انجام عمل IUI اقدام نمایند. امروزه زوج هایی که مشکلات نازایی دارند، جهت درمان از روش های مختلفی برای فرزنددار شدن استفاده می کنند تا مشکلات خود را حل کنند. با پیشرفت علم پزشکی متخصصان زیادی در این زمینه به زوج های نابارور کمک می کنند تا بتوانند شانس فرزنددار شدن را داشته باشند، متخصصان با استفاده از روش های مختلف مانند IUI روند بارداری و فرزند دار شدن را برای زوجین فراهم می کنند.

در این مقاله قصد معرفی بهترین دکتر برای آی یو آی (IUI)، دکتر سوزان پیروان را به زوجینی داریم که می خواهند مشکل نازایی و فرزند دار نشدن خود را حل نمایند. بهترین دکتر برای آی یو آی (IUI)، جهت درمان ناباروری زنان با استفاده از روشی نسبتاً ساده (آی یو آی) به دنبال افزایش شانس باروری در زوج های دارای مشکل نازایی می باشد. هرگونه نازایی که به علت مشکلاتی مانند مشکلات رحم، آندومتریوز و دیگر مشکلاتی که در گردنه رحم وجود دارد از طریق روش آی یو آی (IUI) قابل درمان می باشد. بهترین متخصص زنان و زایمان در تهران تخمک ها را با استفاده از این روش لقاح می دهد و سپس به رحم مادر منتقل می نماید.

مراحل انجام آی یو آی (IUI)

انجام این کار توسط بهترین متخصص ناباروری در تهران انجام می شود، شامل مراحل زیر می باشد:

 • سونوگرافی واژینال:

معمولاً روز 1 تا 4 قاعدگی زنان سونوگرافی واژینال جهت بررسی سلامت رحم، وضعیت و تعداد فولیکولها انجام می شود.

در صورت مشاهده وضعیت نرمال در رحم، بهترین دکتر برای آی یو آی داروهایی برای تحریک تخمدان  و فولیکولها تجویز می کند و سپس سونوگرافی دیگری جهت بررسی رشد فولیکولها در روز 10 تا 12 به زنان نابارور توصیه می کند.

 • تزریق آمپول :HCG

در صورتی که تعداد  وسایز فولیکولها مناسب باشد، آمپول HCG جهت القاء تخمک گذاری به زنان تجویز می شود.

 • آماده سازی اسپرم:

بهترین دکتر برای آی یو آی به زوجین توصیه می کند از رابطه جنسی 2 الی 3 روز قبل از انجام IUI  و تحویل اسپرم به آزمایشگاه خودداری نمایند تا اسپرم با تعداد و کیفیت مناسب در اختیار آزمایشگاه قرار بگیرد. در آزمایشگاه اسپرمهای مرده، غیرطبیعی و ناخالص جدا می شوند.

 • تزریق اسپرم داخل رحم:

بهترین دکتر برای آی یو آی، پس از آماده شدن اسپرم برای انجام IUI مایع حاوی اسپرمهای سالم را با سرنگ و کاتتر مخصوص از طریق واژن به داخل رحم زن ترزیق می کند.

نحوه انجام IUI

انجام عمل آی یو آی زیر نظر بهترین دکتر برای آی یو آی در تهران، دکتر سوزان پیروان در مطب و بدون بیهوشی انجام می دهد. همچنین موقع تزریق اسپرم به داخل رحم این کار بدون درد و خونریزی برای زنان نابارور انجام می شود.

اسپرمی که با روش های خاص آماده شده و حاوی اسپرم های سالم و زنده می باشند به وسیله یک لوله باریک یا کاتتر به داخل رحم زن از طریق واژن تزریق می شود. انجام مقاربت بعد از عمل IUI می تواند شانس باروری را در زوجین افزایش دهد و البته باید بعد از IUI لکه بینی و خونریزی مشاهده نشود و همچنین مقاربت باید 48 ساعت بعد از عمل IUI صورت پذیرد تا در نتیجه کار IUI خللی ایجاد نکند. در این روش چون اسپرم با کیفیت و سالمی توسط بهترین دکتر برای آی یو آی، بصورت تغلیظ شده وارد رحم زن می شود شانس باروری در زوجین بسیار افزایش می یابد.

بیشتر بخوانید: هزینه آی یو آی (IUI)

انجام IUI در مواردی صورت می گیرد که مشکلاتی مانند موارد زیر وجود داشته باشد:

 • کم بودن حجم و تعداد اسپرم در مردان
 • تحرک کم اسپرم
 • میل جنسی کم در مردان
 • زنانی که دچار مشکلات گردن رحم هستند.
 • زنانی که دچار واژینیسموس هستند.
 • زنان دچار اختلال ایمنی.
نحوه انجام IUI

شانس موفقیت باروری در IUI

زوجین باید دقت داشته باشند برای انجام عمل IUI بهترین دکتر برای آی یو آی را انتخاب نمایند، چرا که زیرنظر بهترین دکتر برای آی یو آی، دکتر سوزان پیروان می توانند شانس بیشتری برای بچه دار شدن داشته باشند. علاوه بر این میزان موفقیت و باروری در زوجین در عمل IUI به عوامل مختلفی بستگی دارد:

 1. در صورتی که مشکل ناباروری در زوجین از سوی مرد باشد، عمل IUI نتیجه بهتری نسبت به رابطه جنسی خواهد داشت.
 2. در مواردی که عمل IUI به جای مصرف قرص دراز مدت توصیه شود، می بایست این عمل زیر نظر بهترین دکتر برای آی یو آی انجام شود.
 3. در زنانی که سن آنها کمتر از 35 سال می باشد شانس باروری بیشتری در IUI وجود دارد.
 4. در این روش چون اسپرم های سالم و با کیفیت داخل رحم زن تزریق می شود، شانس باروری با درصد بالایی روبه رو خواهد شد.
 5. در برخی از زنان بعد از انجام اولین IUI، بارداری صورت می گیرد و زوجین صاحب فرزند می شوند.
 6. در این روش احتمال تماس تخمک و اسپرم داخل رحم بیشتر می باشد، در نتیجه لقاح صورت گرفته دارای شانس بارداری بیشتری می باشد.

علائم بعد از IUI

بعد از انجام عمل IUI زیر نظر بهترین دکتر برای آی یو آی ممکن است علائمی در زنان نمایان شود:

 • وجود ترشح:

داشتن ترشح بعد از عمل IUI طبیعی بوده و نگران کننده نمی باشد. این ترشح بخاطر ورودکاتتر و تزریق می باشد.

 • لکه بینی و درد شکم:

بعد از انجام IUI ممکن است با لکه بینی و درد شکم مختصری همراه باشید که البته طبیعی می باشد. استفاده از کاتتر ممکن است باعث لکه بینی تا یک شبانه روز نیز گردد. در صورتیکه لکه بینی به شکل خونریزی بود باید دکتر آی یو آی خود را از این امر مطلع نمایید.

شانس موفقیت باروری در IUI

کلام آخر

در گذشته ناباروری در زوجین مشکلی بود که زوجین حتی تا پایان عمر قادر به بچه دار شدن نبودند و رویای داشتن فرزند برای آنها محقق نمی شد. اما امروزه با پیشرفت علوم پزشکی، درمان ناباروری به روش های مختلف دیگر رویای بچه دار شدن محقق می شود. زوجین بسیاری با مراجعه به دکتر سوزان پیروان، بهترین دکتر برای آی یو آی اکنون صاحب فرزند می باشند.

لوگو دکتر سوزان پیروان

دکتر سوزان پیروان

جراح و متخصص زنان درمان‌های فوق تخصصی ناباروری
ایشان در سال ۱۳۷۴ از دانشگاه بهشتی با رتبه دوم برد کشوری فارغ التحصیل شدند. دکتر پیروان در سال ۱۳۸۱ دوره ی تکمیلی نازایی در پژوهشگاه رویان گذراندند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − یک =

فهرست محتوا