واژینوپلاستی چیست

واژینوپلاستی از جمله جراحی های زیبایی پر طرفدار و شایع در میان خانم ها می باشد که هدف از انجام آن تنگ نمودن عضلات کف لگن می باشد. با انجام این روش جراحی می توان علائم و نشانه های شل شدگی واژن را رفع کرد.

هنگامی که واژن شل می شود عضلات دیواره آن قدرت و کنترل خود را از دست می دهد که این امر موجب افزایش قطر داخلی واژن می گردد. از جمله عوامل موثر در شل شدگی واژن می توان به کاهش وزن زیاد، زایمان های طبیعی متعدد و افزایش سن اشاره نمود.

مهم ترین دلایلی که خانم ها را برای انجام واژینوپلاستی به مطب پزشکان متخصص زنان ( دکتر سوزان پیروان ) روانه می کند ، کاهش لذت جنسی و بی اختیاری ادرار می باشد.

 

واژینوپلاستی

 

کاندیدای مناسب واژینوپلاستی

خانم هایی که دچار جراحت واژن، کشیدگی واژن یا تغییر شکل واژن در طی زایمان شده اند بهترین گزینه برای این جراحی زیبایی می باشند.

بافت اطراف واژن ممکن است در میانسالی یا بعد از زایمان شل شود و همچنین دیواره واژن شل تر شده و عضلات لگن تضعیف شود. تمام این تغییرات بر زندگی جنسی خانم ها تاثیر منفی می گذارد؛ خانم هایی که به مشکلات ذکر شده دچار می شوند اعتماد به نفس خود را از دست داده و به همین دلیل از رابطه زناشویی خود رضایت کافی را نخواهند داشت بدیهی است که در چنین شرایطی همسر آن ها نیز احساس جنسی خوبی نخواهد داشت.

واژینوپلاستی زیبایی و جوانی را به واژن بازگردانده و به این ترتیب موجب ارتقای اعتماد به نفس خانم ها و افزایش احساس جنسی آن ها می شود. لازم به ذکر است حتی خانم هایی که واژن آن ها آسیب ندیده و خواستار زیباتر شدن واژن و تغییر ظاهر آن هستند نیز می توانند برای انجام این جراحی زیبایی اقدام نمایند.

 

واژینوپلاستی

 

لزوم انتخاب بهترین پزشک برای واژینوپلاستی

افراد قبل از انجام واژینوپلاستی باید یکسری اقدامات را انجام داده و یکسری نکات را رعایت کنند که مهم ترین آن ها انتخاب بهترین متخصص زنان در تهران یا هر شهری است که در آن سکونت دارند.

امروزه در سراسر کشور و به خصوص کلانشهر تهران متخصص زنان زیادی اقدام به ارائه خدمات درمانی و زیبایی به بانوان می کنند که البته همه آن ها از تخصص، مهارت و تجربه لازم برخوردار نبوده و همین امر موجب می شود تا خانم ها با وجود صرف زمان و هزینه نسبتاً زیاد نه تنها به نتیجه دلخواه خود دست پیدا نکنند بلکه بعضاً با عوارضی نیز مواجه شوند که در برخی موارد حتی امکان جبران آن ها وجود نداشته باشد. لذا خانم ها باید دقت و زمان زیادی را صرف انتخاب پزشک خود کنند.

واژینوپلاستی نیز یک جراحی اضطراری نبوده و لزومی بر انجام هرچه سریع تر آن وجود ندارد از همین رو نیاز به عجله کردن نبوده و خانم ها از فرصت کافی برای انتخاب بهترین جراح و متخصص زنان برخوردار می باشند.

نحوه انجام واژينوپلاستي

پزشک متخصص برای انجام این عمل جراحی بیمار را تحت بی حسی موضعی یا بیهوشی قرار داده و سپس با توجه به نیاز بیمار با استفاده از لیزر یا چاقوی جراحی اقدام به برداشتن بخش های شل و اضافی و نزدیک کردن عضلات واژن به هم می نماید.

زخم های ناشی از این جراحی معمولاً در قسمت هایی ایجاد می شود که قابل مشاهده نباشد. واژن در نهایت بازسازی و تنگ می شود که این امر رضایت جنسی خانم ها و همسران آن ها را افزایش می دهد.

این عمل جراحی دوره نقاهت نسبتاً کوتاهی داشته و نیاز به مراقبت های زیادی ندارد، تنها نکاتی که افراد باید به آن ها دقت کنند عبارتنداز:

  • به مدت 6 هفته اقدام به برقراری رابطه جنسی نکنند.
  • در صورت بروز درد مسکن استفاده نمایند.
  • در چند روز ابتدایی از انجام فعالیت های سنگین خودداری کرده و از وارد کردن فشار به واژن خود اجتناب نمایند.​
ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
Call Now Buttonتماس با دکتر