لوگو دکتر سوزان پیروان

متخصص نازایی در تهران

متخصص نازایی از توانایی تشخیص و درمان اختلالات و مشکلات مربوط به ناباروی برخوردار است و با اتکا بر دانش و تخصص خود می تواند بیماران نابارور را درمان کند. دکتر سوزان پیروان فوق تخصص نازایی در تهران از پزشکان برجسته ای هستند. برای دریافت اطلاعات بیشتر به ادامه مقاله توجه کنید.

متخصص نازایی

افراد چه زمانی نیازمند مراجعه به متخصص نازایی هستید؟

افراد ممکن است به دلایل مختلف نیازمند مراجعه به متخصص نازایی باشند. اما به طور معمول اگر پس از یک سال اقدام برای بارور شدن آن هم بدون استفاده از روش های جلوگیری ، باردار نشده اید ، حتما به بهترین فوق تخصص نازایی تهران مراجعه کنید.

ویژگی بهترین متخصص نازایی

علم و دانش ، همچنین تجربه کاری بالا از مهم ترین ویژگی های برجسته فوق تخصص نازایی در تهران است. اما در این میان معیار های دیگری نیز وجود دارند که در انتخاب پزشک بهتر ، یاری کننده هستند. در ادامه مهم ترین آن ها را شرح می دهیم.

  • ارزیابی اولیه و برقراری ارتباط با بیمار

برقراری ارتباط پزشک با بیمار و القای حس ارزشمند بودن به وی ، سبب اعتماد بیمار می شود. چنین ویژگی های در پزشکان برجسته از آن جهت است که آن ها فعالیت خود را بیمار محورانه انجام می دهند و به مشکلات و شرایطی که بیمار در آن قرار دارد ، توجه بسیاری دارند.

  • تجربه و مهارت پزشک

داشتن تجربه و مهارت کاری بالا ، حتما شما را زود تر به مقصد می رساند. متخصص نازایی که سوابق کاری خوبی داشته و مراجعین آن ها رضایت کامل دارند ، به احتمال زیاد خدمت رسانی بهتری نیز خواهند داشت.

  • آشنایی با تکنیک های روز پزشکی

دنیای علم و اطلاعات سرعت بسیار بالایی دارد. به گونه ای که هر 12 ماه یکبار تمامی اطلاعات موجود در جهان دو برابر می شوند. هم سو شدن با این حجم از اطلاعات که احتمالا بخشی از آن ها به درمان نازایی خانم ها و آقایان مربوط است ، کار دشواری است که تنها متخصصین خبره از پس آن بر می آیند. این متخصصین با بهره گیری از علم روز و تکنیک های نوین پزشکی سعی در درمان هر چه بهتر و سریع تر بیماران خود دارند.

نازایی چیست ؟

باروری ، از مسائلی است که تقریبا تعداد زیادی از خانم ها آن را پشت سر می گذارند. موفقیت در رسیدن به باروری ، به سلامت سیستم تولید مثل و هورمون ها وابسته است. چنانچه زوجینی قصد فرزند آوری داشته باشند و بدین منظور اقدام نمایند ، اما با گذشت 6 ماه الی یکسال ، موفق به باروری نشوند ، باید جهت ارزیابی و معاینات دقیق ، به متخصص نازایی مراجعه نمایند.

تشخیص علل نازایی ، در صلاحیت متخصص نازایی است ؛ البته لازم به ذکر است که در برخی موارد نازایی می تواند ناشی از عوامل نامشخصی و علائم ناشناخته ای باشد.

در گذشته تقریبا نازایی غیر قابل درمان بود ؛ اما خوشبختانه در حال حاضر با پیشرفت قابل توجه علم پزشکی و حوزه نازایی  خیل عظیمی از اختلالات مربوط به باروری قابلیت درمان یافته اند و به جرأت می توان اذعان داشت که در اکثر موارد ، مشکل نازایی قابل درمان است.

بهترین متخصص نازایی در تهران

در صورتی که یک زوج بیش از یک سال برای بارداری اقدام کنند ، اما اقدام آن ها نتیجه ای نداشته باشد ، نیازمند کمک بهترین دکتر نازایی هستند. تشخیص دلیل عدم نازایی و انتخاب راه درمان ، موضوع بسیار پیچیده ای است و نیازمند علم ، تجربه و تخصص دارد. از این رو حتما بهترین متخصص نازایی را برای این امر انتخاب کنید.

دکتر سوزان پیروان ، متخصص زنان و زایمان و درمان های فوق تخصصی نازایی ، فلوشیپ ناباروری از مرکز رویان و عضو گروه فوق تخصصی مرکز ناباروری نیکان ، توانسته است با سال ها تجربه و دانش خود زوج های زیادی را صاحب فرزند کند.

روش های درمان نازایی متخصص نازایی

فوق تخصص نازایی ، با استفاده از راه های درمانی متفاوت ، سعی در درمان زوج ها دارد. انواع راه های درمانی شامل موارد زیر است:

  • درمان ای یو ای (IUI)

در این روش ، اسپرم از راه دهانه رحم، وارد می شود و در بالای رحم قرار می گیرد. در طی این روش ، هدف افزایش تعداد اسپرم هایی است که باید به تخمک برسند

  • درمان ای وی اف (IVF)

ای وی اف یکی از موثر ترین متدهای باروری است. این روش از فناوری تولید مثل کمکی یا ART بهره می برد. در طی این روش ، خانم بیهوش است و پزشک تخمک ها را از رحم خانم ، خارج می کند. تخمک ها در محیط آزمایشگاهی توسط اسپرم بارور می شوند و به مدت 5 الی 6 روز در آزمایشگاه رشد می کنند. سپس دوباره به داخل رحم وارد می شوند.  متخصص نازایی این روش را به عنوان آخرین مرحله درمان انتخاب می کند.

علل نازایی

  • افزایش سن 

از جمله علل نازایی ، می توان به افزایش سن اشاره نمود ؛ چرا که تخمک های زنان در سنین بالا تضعیف شده و بنابراین عملکرد آن ها با اختلال مواجه می گردد.

البته ناگفته نماند که افزایش سن ؛ تنها در خانم ها می تواند باروری را تحت تاثیر قرار دهد و در آقایان ، سن ؛ تاثیر سوئی بر باروری نخواهد گذاشت ؛ به طوری که اسپرم در مردان ، در هر رده سنی ای تولید شده و عموما از کیفیت لازم نیز برخوردار است.

  • مشکلات اسپرم

توجه داشته باشید که تعداد اسپرم در آقایان بر روی موفقیت باروری شدیدا تاثیرگذار است ؛ تا جایی که کمبود تعداد اسپرم می تواند به مشکلات نازایی در مردان و درنتیجه مراجعه به متخصص نازایی منجر گردد.

  • مشکلات تخمک گذاری

می توان گفت مشکلات تخمک گذاری ، عموما به نازایی می انجامد. همچنین از آن جا که تخمک ها سبب ایجاد تعادل در هورمون ها می شوند ، در صورت بروز مشکلات تخمک گذاری ، هورمون ها نیز با اشکال روبرو شده و از این رو اختلالات هورمونی نیز می توانند به ناباروری بیانجامند.

  • مشکلات لقاح در زنان و مردان

گاهی اوقات نیز ، موانعی در دستگاه تناسلی زن یا مرد وجود دارند که مانع لقاح شده و موجب ناباروری می شوند.

به عنوان مثال در برخی موارد ممکن است اسپرم ، توان حرکت در رحم با سرعت لازم را نداشته باشد و در نتیجه نتواند در زمان مشخص به تخمک رسیده و منجر به باروری گردد.

دکتر سوزان پیروان متخصص نازایی و درمان ناباروری ، از بهترین و برجسته ترین پزشکان در این حوزه به شمار می روند. شما عزیزان می توانید در راستای درمان مشکلات نازایی خود به مطب ایشان مراجعه نمایید.

لوگو دکتر سوزان پیروان

دکتر سوزان پیروان

جراح و متخصص زنان درمان‌های فوق تخصصی ناباروری
ایشان در سال ۱۳۷۴ از دانشگاه بهشتی با رتبه دوم برد کشوری فارغ التحصیل شدند. دکتر پیروان در سال ۱۳۸۱ دوره ی تکمیلی نازایی در پژوهشگاه رویان گذراندند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − یازده =

فهرست محتوا