پزشک متخصص نازایی

متخصص نازایی : به طور کلی متخصص ناباروری ، از توانایی تشخیص و درمان اختلالات و مشکلات مربوط به ناباروی برخوردار بوده و با اتکا بر دانش و تخصص خود می تواند نتایج رضایت بخشی را برای مراجعین خود به ارمغان آورد.

 

متخصص نازایی

 

ناباروری چیست ؟

باروری ، از مسائلی است که تقریبا همه خانم ها آن را پشت سر می گذارند و موفقیت در آن ، به سلامت سیستم تولید مثل و هورمون ها وابسته است.

حال چنانچه ، زوجینی قصد بارداری داشته و بدین منظور اقدام نمایند ؛ اما با گذشت 6 ماه الی یکسال ، موفق به باروری نگردند ؛ باید جهت ارزیابی و معاینات دقیق ، به متخصص ناباروری مراجعه نمایند.

تشخیص علل ناباروری ، در صلاحیت متخصص نازایی می باشد ؛ البته لازم به ذکر است که در برخی موارد ناباروری می تواند ناشی از عوامل نامشخصی بوده و در نتیجه ، علائم ناشناخته ای داشته باشد.

در گذشته ، تقریبا ناباروری غیر قابل درمان بود ؛ اما خوشبختانه در حال حاضر با پیشرفت قابل توجه علم پزشکی و حوزه ناباروری ؛ خیل عظیمی از اختلالات مربوط به باروری قابلیت درمان یافته اند و به جرأت می توان اذعان داشت که در اکثر موارد ، مشکل ناباروری قابل درمان است.

علل ناباروری

افزایش سن :

از جمله علل ناباروری ، می توان به افزایش سن اشاره نمود ؛ چرا که تخمک های زنان در سنین بالا تضعیف شده و بنابراین عملکرد آن ها با اختلال مواجه می گردد.

البته ناگفته نماند که افزایش سن ؛ تنها در خانم ها می تواند باروری را تحت تاثیر قرار دهد و در آقایان ، سن ؛ تاثیر سوئی بر باروری نخواهد گذاشت ؛ به طوری که اسپرم در مردان ، در هر رده سنی ای تولید شده و عموما از کیفیت لازم نیز برخوردار است.

 

 

مشکلات اسپرم :

توجه داشته باشید که تعداد اسپرم در آقایان بر روی موفقیت باروری شدیدا تاثیرگذار است ؛ تا جایی که کمبود تعداد اسپرم می تواند به مشکلات ناباروری در مردان منتج گردد.

مشکلات تخمک گذاری :

می توان گفت مشکلات تخمک گذاری ، عموما به نازایی می انجامد. همچنین از آن جا که تخمک ها سبب ایجاد تعادل در هورمون ها می شوند ، در صورت بروز مشکلات تخمک گذاری ، هورمون ها نیز با اشکال روبرو شده و از این رو اختلالات هورمونی نیز می توانند به ناباروری بیانجامند.

مشکلات لقاح در زنان و مردان :

گاهی اوقات نیز ، موانعی در دستگاه تناسلی زن یا مرد وجود دارند که مانع لقاح شده و موجب ناباروری می شوند.

به عنوان مثال در برخی موارد ممکن است اسپرم ، توان حرکت در رحم با سرعت لازم را نداشته باشد و در نتیجه نتواند در زمان مشخص به تخمک رسیده و منجر به باروری گردد.

دکتر سوزان پیروان متخصص ناباروری و درمان نازایی ، از بهترین و برجسته ترین پزشکان در این حوزه به شمار می روند. شما عزیزان می توانید در راستای درمان مشکلات ناباروری خود به مطب ایشان مراجعه نمایید.

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
Call Now Buttonتماس با دکتر