نحوه درمان ناباروری با میکرواینجکشن

لقاح تخمک و اسپرم در روش درمان ناباروری با میکرواینجکشن از طریق تزریق مستقیم صورت گرفته و به طور معمول زمانی که در اسپرم مشکلی وجود داشته باشد مورد استفاده قرار می گیرد.

 

درمان ناباروری با میکرواینجکشن

 

 تفاوت میکرواینجکشن با آی وی اف چیست؟

تفاوت اساسی این دو روش در نحوه لقاح تخمک می باشد. در روش IVF اسپرم در معرض تخمک قرار داده می شود تا خود به درون تخمک وارد گردد این در حالی است که اسپرم در روش میکرواینجکشن به وسیله یک سوزن مخصوص وارد تخمک می گردد.

معمولاً اشخاصی که اسپرم آن ها از نظر شکل و تعداد در وضعیت کیفی پایینی قرار دارد برای استفاده از روش درمان ناباروری با میکرواینجکشن مناسب تر هستند. لازم به ذکر است افرادی که دارای شرایط خاصی همچون چسبندگی رحم، تحرک پایین اسپرم ها و همچنین بسته بودن لوله های رحمی هستند می توانند از این روش برای درمان مشکل ناباروری خود بهره گیرند.

تعیین جنسیت به کمک میکرواینجکشن و pgd

در ابتدا پزشک متخصص زنان و زایمان برای انجام این روش داروهایی که موجب افزایش تعداد تخمک ها می شود را برای بیمار تجویز نموده و سپس با استفاده از عمل پانکچر تخمک ها را بر می دارد.

سپس بین اسپرم های آنالیز شده و تخمک های برداشته شده لقاح صورت می گیرد. بعد از تشکیل جنین یک سلول از هر جنین برداشته شده و کروموزوم آن در آزمایشگاه مشخص می شود. در این هنگام فوق تخصص ناباروری جنینی که جنسیت او دلخواه پدر و مادر است را انتخاب نموده و به داخل رحم انتقال می دهد.

احتمال موفقیت بارداری در این روش همچون روش های میکرواینجکشن و آی وی اف 35 تا 40 درصد است اما این روش یک روش بسیار مطمئن و تقریباً صد در صدی برای تعیین جنسیت می باشد.

مراحل انجام میکرواینجکشن

روال انجام میکرواینجکشن به جز نحوه جمع آوری اسپرم ها همچون آی وی اف می باشد. اگر در آزمایش آنالیز اسپرم مشکلی بروز نکند لقاح اسپرم را می توان مانند روش ivf انجام داد. اما چنانچه در مایع منی اسپرم مشاهده نشود پزشک برای جمع آوری اسپرم از دو روش جراحی یا نمونه بافت استفاده می نماید.

احتمال موفقیت درمان ناباروری با میکرواینجکشن

میزان موفقیت درمان ناباروری با این روش و آی وی اف به یک اندازه می باشد. اما در برخی موارد خاص میزان موفقیت درمان ناباروری با روش آی وی اف بیشتر می باشد.

بعضی از افراد با روش آی وی اف موفق به بارداری نمی شوند که در این صورت می توان روش آی وی اف را همراه با روش میکرواینجکشن انجام داد.​برای اطلاعات بیشتر میتوانید مقالات دیگر خانم دکتر سوزان پیروان در این سایت را مطالعه بفرمایید .

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
Call Now Buttonتماس با دکتر